2014 – 2015 Gelinlik Modelleri Damatlık, Nişanlık ve Abiye

2014 Tesettür Gelinlik Modelleri 1

Çarşamba, 15 Ocak 2014
2014 Tesettür Gelinlik Modelleri 1

Dikimi tasarımı en zor olan gelinliklerden biri hiç şüphesiz ki tesettür gelinlik modelleridir. İşçiliği en zor olan da keza… Her moda evinin, her modacının harcı değildir tesettür gelinlik dikmek, özellikle de tasarlamak. Dikmek istese de çok modacı zorlanmak tesettür gelinlik konusunda çok ayrıntılı işlemeli ve işçilikli.

Sebebi işlemelerin yoğunluğunun yanı sıra tasarımlarını dekolteler üzerine kuran tasarımcıların, tesettür gelinliklerde bocalamalarıdır ki bu da oldukça normal aslında. Bir tasarımcının dekolte kullanmadan bir gelinliği nasıl göz alıcı gösterebileceğini bilmeden, bunun üzerinde yeterince emek harcamadan başarabileceği bir iş değil ne de olsa. Tesettürlü gelinlik modelleri çağdaş çizgisinin yanı sıra osmanlı çizgileri de taşımalı yani tesettür gelinlik dikilecekse tarihi iyi bilmek gerekiyor. Evlenecek genç bayanların istediği gelinlik önüne gelene kadar arka tarafta bir çok aşamadan geçmekte.

Gelinlik, gelinlerin güzelliğini ortaya çıkarmak, vurgulamak için dikilmelidir. Tüm gözleri gelinlikte toplayıp, gelinin varlığını yok etmek için değil. Gelinliğin güzelliği gelinle bütünleşebildiği zaman ortaya çıkar ve biz ancak o zaman onun başarılı bir model olduğunu söyleyebiliriz.

Bu galerimizdeki gelinlikler için de durum böyle. Tüllerden oluşsun ya da dantellerden, kemerli olsun ya da volanlı her farklı stilden seçtiğimiz bu gelinlik modelleri türünün başarılı örneklerinden. Sizler için seçtiğimiz 2014 tesettür gelinlik modellerine arasından sizler için seçtiğimiz modellere bir göz atarak tesettür modasını yakından takip edebilir son trendlerden ilk siz haberdar olabilirsiniz.

 

Internal Reklam Kodu
Internal Reklam Kodu
Dijital Pazarlama Ajansı